ამ გვერდის ამობედვა
ირაკლი წოწონავას სახელობის ტურნირი

 ქუთაისის სპორტულ დაწესებულებათა გაერთიანების ორგანიზებით მიხეილ ქორქიასა და ზურაბ საკანდელიძის სახელობის სპორტის სასახლეში ჩატარდა ირაკლი წოწონავას ხსოვნისადმი მიძღვნილი მე–7 ტრადიციული ტურნირი თავისუფალ ჭიდაობაში ჭაბუკთა (2007-2008, 2009-2010წწ) შორის.

შეჯიბრებაში საქართველოს 22 ქალაქისა და რაიონის 333 სპორტსმენი მონაწილეობდა. პრიზიორები და გამარჯვებულები 15 წონით კატეგორიაში გამოვლინდნენ, რომლებსაც თასები, მედლები და დიპლომები გადაეცათ.

2007–2008 
29კგ. 1. გიორგი მაისურაძე (გორი ს/კ), 2.ცოტნე ბერძენიშვილი (გორი ს/კ), 3.კახა ირემაძე (ქუთაისი), 3.ლევან ნოზაძე (ხაშური)
32კგ. 1.ნიკა ბუხრაშვილი (ონი), 2.მათე ცინაძე (ქუთაისი), 3.დავით პაპუკაშვილი (გორი ს/კ), 3.გიორგი წურიაშვილი (გორი ს/კ)
35კგ. 1.ლუკა მებონია (წალენჯიხა), 2.გურამ ქოთუაშვილი (გორი ს/კ), 3.არსენა კვარაცხელია (წალენჯიხა), 3.ზურაბ ნიკურაძე (სამტრედია)
38კგ. 1.ნიკა ოქროპირაშვილი (ქუთაისი), 2.იაკობ ჩხეიძე (ხონი), 3.გიგა ოთინაშვილი (გორი), 3.ანდრია ოქროპირიძე (გორი ს/კ)
41კგ. 1.ნიკოლოზ მაისურაძე (გორი ს/კ), 2.საბა ცინაძე (ქუთაისი), 3.რომა აბრამიშვილი (ბაღდათი), 3.ლუკა მარგველიძე (ამბროლაური)
44კგ. 1.საბა ჭულუხაძე (გორი ს/კ), 2.დემეტრე ბოდაშვილი (გორი), 3.ოთარ ბერიძე (რუსთავი), 3.ზურაბ თინიკაშვილი (გორი ს/კ)
48კგ. 1.კოტე პეტრიაშვილი (გორი ს/კ), 2.ლუკა კვატაშიძე (ამბროლაური), 3.ავთო ლიკლიკაძე (ქუთაისი), 3.მამუკა ბენდელიანი (ხონი)
+48კგ. 1.ლუკა დარსალია (წალენჯიხა), 2.ვახო ნიქაბაძე (ხარაგაული), 3.ჯონი შაორშაძე(რუსთავი), 3.დემურ ბაღდავაძე (ქუთაისი)
მძიმე. 1.საბა რუსაძე (ხონი), 2.ვაჩე აბრამიშვილი (თბილისი), 3.დუტა ჯიხვაძე (ბაღდათი)

2009–2010 წლიანები
23კგ. 1.ზურაბ დოთიაშვილი (გორი ს/კ), 2.ლუკა დოთიაშვილი (გორი ს/კ), 3.ნიკა ბარბაქაძე (ქარელი), 3.იგორ ფანგანი (ბაღდათი)
26კგ. 1.დათო ბურჯანაძე (ბაღდათი), 2.თეიმურაზ თათარაშვილი (გორი ს/კ), 3.ნიკოლოზ მაყიშვილი (გორი ს/კ), 3.ლუკა ჩიხლაძე (ხონი)
29კგ. 1. ტარიელ საათაშვილი (გორი), 2.დაჩი ბარბაქაძე (ქუთაისი), 3.გიორგი კურტანიძე (გორი), 3.გოგა კოპაძე (გორი ს/კ)
32კგ. 1.ნიკა მაისურაძე (ონი), 2.გიორგი ტყემალაძე (ქარელი), 3.გოგა ხაბაზი (ქობულეთი), 3.ვალერი შუბითიძე (ამბროლაური)
35კგ. 1. იოვანე სხილაძე (ქუთაისი), 2.რეზო რომანაძე (ქობულეთი), 3. რატი რევაზიშვილი (გორი ს/კ), 3.ივანე გოგშელიძე (გორი ს/კ)
38კგ. 1.საბა პაპაშვილი (გორი ს/კ), 2.გიორგი კაპანაძე (ხაშური), 3.სანდრო იობაშვილი (საჩხერე), 3.გიორგი ზედგენიძე (გორი)
+38 1.გივი კახნიაშვილი (გორი ს/კ), 2.გიორგი აბრამიშვილი (თბილისი), 3.გიორგი ქურასბედიანი (ხონი), 3.გიორგი ხაბაზი (ქობულეთი)
+45კგ. 1.დავით ყურთულაშვილი (გორი ს/კ),2.მათე ონიანი (ქუთაისი), 3.ანდრო ონიანი (გატ.ქუთაისი), 3.კობა თოდაძე (საჩხერე)
მძიმე 1.მერაბ ბაღდავაძე (ქუთაისი), 2.გიორგი მაკარიძე (ქუთაისი), 3.გიორგი სამანიშვილი (გორი)

Share this article

ავტორის შესახებ

დავით კოხრეიძე

მთავარი რედაქტორი, დიდი გამოცდილება აქვს სპორტულ ჟურნალისტიკაში

ვებსაიტი: https://www.facebook.com/davit.kokhreidze.92 ელ-ფოსტა ელ-ფოსტის ეს მისამართი დაცულია სპამ-ბოტებისგან. ნახვისთვის უნდა გქონდეთ ჩართული JavaScript.
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…