ამ გვერდის ამობედვა
სასკოლო სპორტულ ოლიმპიადაში რეგიონალური გამარჯვებულები გამოვლინდნენ

19 აპრილს ქუთაისის სპორტის სასახლეში სასკოლო სპორტული ოლიმპიადა 2019-ის რეგიონული ტურნირი დაიხურა. სპორტის 8 სახეობაში მარჯვებული გუნდები ქუთაისის მერმა გიორგი ჭიღვარიამ, იმერეთის გუბერნატორის მოადგილემ იოსებ ხახალეიშვილმა, ა(ა)იპ სპორტულ დაწესებულებათა გაერთიანების მმართველმა კობა ფხაკაძემ და ქუთაისის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილემ რამაზ ჩხიკვაძემ დააჯილდოეს.

გამარჯვებული სასკოლო გუნდები ზონალურ, მოგვიანებით კი რესპუბლიკურ შეჯიბრებებში იასპარეზებენ.

ტურნირი ქუთაისის მერიის ფინანსური მხარდაჭერითა და ა(ა)იპ სპორტულ დაწესებულებათა გაერთიანების ორგანიზებით ჩატარდა.

სასკოლო სპორტული ოლიმპიადა 2019-ის იმერეთის რეგიონული ტურის

გამარჯვებულები და პრიზიორები

 

გეზმრბენი

 გოგონები

1. ვანის მუნიციპალიტეტის N2 საჯარო სკოლა

2.ზესტაფონის მუნიც-ის N7 საჯარო სკოლა

2.საჩხერის მუნ-ის სოფ. ჭორვილის საჯარო სკოლა

ვაჟები

1. გიორგი  კვინიტაძის სახ. კადეტთა ლიცეუმი

2. ვანის მუნიციპალიტეტის N2 საჯარო სკოლა

3. ზესტაფონის მუნიც-ის N7 საჯარო სკოლა

 

კალათბურთი 

ვაჟები

1.მერაბ ჭოხონელიძის სახელობის სკოლა

2. ხონის მე–2 საჯარო სკოლა

3. ტყიბულის მე–3 საჯარო სკოლა

გოგონები

1. 41–ე საჯარო სკოლა

2. ხონის მე–2 საჯარო სკოლა

3. ჭიათურის სკოლა

ფეხბურთი

ვაჟები 

1. ხონის რაიონის ნახახულვის საჯარო სკოლა

2.ქუთაისის 30 საჯარო სკოლა

 

 ბადმინტონი

 გოგონები

1. ქუთაისის  N21 საჯარო სკოლა

2. ტყიბულის მუნიციპალიტეტის N5 საჯარო სკოლა

3.  ბაღდათის მუნიციპალიტეტის N1 საჯარო სკოლა

ვაჟები

1.  ქუთაისის N21 საჯარო სკოლა

2. ბაღდათის მუნიციპალიტეტის N1 საჯარო სკოლა

3. ტყიბულის მუნიციპალიტეტის N5 საჯარო სკოლა

 მაგიდის ჩოგბურთი

 გოგონები

1. ზესტაფონის მუნიც-ის N7 საჯარო სკოლა

2. ქუთაისის აკ. წერეთლის სახელობის 1-ლი საჯარო სკოლა

3. ჭიათურის მუნიციპალიტეტის  

ვაჟები

1. ჭიათურის მუნიციპალიტეტის N1 საჯარო სკოლა

3.  სამტრედიის მინიციპალიტეტის N3 საჯარო სკოლა

 ხელბურთი

 გოგონები

1. ქუთაისის N12 საჯარო სკოლა

2. ტყიბულის მუნიციპალიტეტის N1 საჯარო სკოლა

3. ზესტაფონის მუნიც-ის N3 საჯარო სკოლა

 ვაჟები

1.  წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის N1 საჯარო სკოლა

2. ქუთაისის  N21 საჯარო სკოლა

3. ზესტაფონის მუნიც-ის N3 საჯარო სკოლა

 ფრენბურთი

 გოგონები

1. სამტრედიის მუნიციპალიტეტის N11 საჯარო სკოლა

2. ქუთაისის  N22 საჯარო სკოლა

3. ზესტაფონის მუნიც-ის N7 საჯარო სკოლა

ვაჟები

1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მაღლაკის საჯარო სკოლა

2. ქუთაისის  N22  საჯარო სკოლა

3. საჩხერის მუნიციპალიტეტი სოფ. ჯალურთის საჯარო სკოლა

 

შემეცნებითი

1. სოფელ ჩხარის საჯარო სკოლა (თერჯოლა)

მხიარული სტარტები

1.ქუთაისის მე–40 საჯარო სკოლა

Share this article

ავტორის შესახებ

დავით კოხრეიძე

მთავარი რედაქტორი, დიდი გამოცდილება აქვს სპორტულ ჟურნალისტიკაში

ვებსაიტი: https://www.facebook.com/davit.kokhreidze.92 ელ-ფოსტა ელ-ფოსტის ეს მისამართი დაცულია სპამ-ბოტებისგან. ნახვისთვის უნდა გქონდეთ ჩართული JavaScript.
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…